Kategorie

  Dom - Ogród - Garaż (94)

  Lampy (20)

  Newsletter
  Zapisz się do naszego newslettera, a będziesz informowany o aktualnych nowościach i promocjach


  Sprzedaję na Allegro

  2 lampy solarne

  25.00 zł

  Producent:Rossmann
  Produkt niedostępny

  Nowoczesne technologie są już wszędzie. Trudno sobie wyobrazić na przykład życie bez telefonów komórkowych albo płaskich telewizorów. A że cały świat szuka nowych źródeł energii, na rynku pojawia się coraz więcej nowinek wykorzystujących wiatr czy słońce. O ile jednak większość z nich nie wykracza poza fazę projektu, to jednak niektóre rozwiązania znalazły niemal natychmiast zastosowanie.

  Tak było z ogniwami fotowoltaicznymi, czyli tymi, które są w stanie zamienić promienie słoneczne na energię elektryczną. Samo zjawisko było znane już na początku XX wieku. Kłopot - jak łatwo się domyślić - polegał na wdrożeniu teorii w życie. To przecież iście czarodziejska sztuczka: zamienić promienie słoneczne w prąd. Proces ten trwał dość długo - ale już w latach 80. ubiegłego stulecia wielu z nas nosiło zegarki z bateriami słonecznymi. Po pierwsze można było nimi nieźle "zaszpanować", a po drugie nie trzeba było myśleć o nakręcaniu mechanizmu. Niestety, ogniwa (a właściwie "ogniwka") zegarków były słabiutkie, więc dość szybko lądowały w koszu.


  Kiedy jednak okazało się, że tzw. konwencjonalnych źródeł energii jest coraz mniej, nauka zaczęła zupełnie poważnie szukać możliwości wykorzystania słońca do różnych mniej lub bardziej praktycznych czynności. Lampa solarna jest właśnie wypadkową takich poszukiwań.

  Pierwsze lampy pojawiły się na rynku kilka lat temu. Nie ma co ukrywać: były kiepskie. Dlaczego? Ładowały się przez cały dzień, a wieczorem dawały raczej poświatę aniżeli jasne światło. W dodatku nie były wcale tanie.

  O tym wszystkim wiedzieli świetnie producenci i zaczęli szukać coraz lepszych rozwiązań, tak aby lampy solarne rzeczywiście spełniały swoje zadanie. I udało im się.

  Zasada stosowania lampy jest dziecinnie prosta bez względu na jej wielkość czy kształt. Przez większą część dnia musi być ona wystawiona na działanie promieni słonecznych. W tym czasie po prostu "ładują" się akumulatorki, które magazynują energię słoneczną przekształconą przez ogniwa zainstalowane w obudowie na energię elektryczną. Kiedy zapada zmrok lampa sama zaczyna świecić, ponieważ jest wyposażona w czujnik zapadania zmierzchu. To wszystko: nie trzeba jej ładować, nakręcać czy przenosić. Wystarczy znaleźć dobrze nasłonecznione miejsce. A tego z pewnością nie trzeba długo szukać w naszych ogrodach.

  Lampa nie jest również "zainstalowana" na stałe. Dzięki temu w jednym miejscu możemy  ją ładować, a w innym nią świecić. Nie potrzeba do niej żadnych kabli czy przedłużaczy. Korzysta z najsilniejszej elektrowni, jaką zna świat: ze SŁOŃCA.

  Po naładowaniu lampy świecą dość jasnym światłem przez 6-8 godzin. Nadają się znakomicie do rozświetlenia alejek czy wjazdu do garażu. Można również nimi oświetlić taras, na którym będziemy jedli letnią kolację.

  Ekologia często nie idzie w parze z ekonomią, dlatego ta pierwsza wciąż raczkuje. W tym jednak przypadku jest inaczej. Dzięki lampom solarnym nie tylko oszczędzamy środowisko - nie czerpie ona prądu z pobliskiej elektrociepłowni, która emituje zanieczyszczenia - ale również oszczędzamy własne pieniądze. Czysty zysk - czyste środowisko.

  Koszyk
  ...jest pusty

  Zobacz
  Szybki kontakt

    tel. 797 520 664

  biuro@outletmarket.eu
  Nowości
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.